7 безкоштовних завантажувальних дисків з антивірусами для очищення комп’ютера від шкідників

7 безкоштовних завантажувальних дисків з антивірусами для очищення комп’ютера від шкідників

В залежності від серйозності проблеми, ви можете скористатися по черзі двома завантажувальними антивірусними дисками, щоб бути в більшій упевненості, що ваша система стала чистою.

Антивіруси та інші пакети для захисту від шкідливих програм дозволяють підтримувати чистоту у вашій системі. Як мінімум, більшу частину часу. Хоча додатки для підвищення безпеки стають все краще і краще, деякі шкідливий все ще знаходять лазівки. Одна з причин: людський фактор. Там, де людина, завжди є ймовірність зараження системи.

Один із способів відновлення інфікованої системи – завантажувальний диск з антивірусом, спеціально заточений для видалення шкідливий і працює за принципом завантаження Linux-дистрибутивів з CD або USB. Далі ми розглянемо 7 завантажувальних антивірусних диска, на які слід звернути увагу.

1. Kaspersky Rescue Disk

kaspersky rescue disk scan tool

Kaspersky Rescue Disk – один з кращих завантажувальних антивірусних дисків, що дозволяє сканувати інфіковану машину без яких-небудь утруднень. У сканера є достатня кількість опцій, включаючи перевірку окремих папок, об’єктів автозапуску, системного диска і безфайлові об’єктів. Ви також можете просканувати завантажувальні сектора вашої системи, що дозволяє виявити особливо потайливі шкідливий.

Крім того, в Kaspersky Rescue Disk включені додаткові інструменти, як, наприклад, браузер Firefox, файловий менеджер та інші.

Ще одна примітна особливість Kaspersky Rescue Disk – два типи інтерфейсів (графічний і текстовий). Для більшості користувачів оптимальний варіант – графічна оболонка. Текстовий режим призначений для машин з не дуже високою продуктивністю та інших цілей.

В Kaspersky Rescue Disk доступний антивірус Касперського в завантажувальному форматі, незмінно що набирає високі бали під час тестування.

Завантажити: Kaspersky Rescue Disk (безкоштовно)

2. Avira Rescue System

Avira Rescue System – антивірусний завантажувальний диск на базі дистрибутива Ubuntu. Для початківців один з найбільш прийнятних варіантів, оскільки містить настанови щодо перевірки системи. Більш того, у Авір не так багато опцій для настройки сканера, і у недосвідченого користувача не так багато шансів відключити щось важливе і в підсумку пропустити шкідливий файл.

Всередині середовища Avira Rescue System легко розібратися, завдяки зручному інтерфейсу, що складається з виділених областей. Як і в попередніх випадках, серед інших інструментів Avira Rescue System включає в себе браузер і утиліту для розмітки диска.

Оскільки Авір зроблена на базі Ubuntu, то добре працює з линуксовыми системами.

3. Trend Micro Rescue Disk

За розміром Trend Micro Rescue Disk можливо є самим маленьким завантажувальним антивірусним диском, однак володіє потужними інструментами для відновлення контролю над системою.

Враховуючи розмір (на момент написання статті близько 70 МБ), в Trend Micro Rescue Disk немає графічного інтерфейсу, а тільки текстові меню. Звучить трохи страхітливо, але на практиці навігація не представляє особливих складнощів.

Завантажити: Trend Micro Rescue Disk для Windows(безкоштовно)

4. Dr.Web Live Disk

Незважаючи на дещо підозріле ім’я (як на мене, більше підходить для липової інтернет-компанії), в Dr.Web Live Disk є багато різних налаштувань сканування в завантажувальної середовищі. У порівнянні з аналогами, можливості Dr.Web досить великі.

Наприклад, ви можете включити або виключити файли зі списку сканування за типом і розміром і встановити індивідуальні сценарії для певних типів шкідників: буткіти, діалерів, adware і так далі. Ви також можете обмежити час сканування окремих файлів. Дуже зручно, якщо у вас деякі типи мультимедійних файлів великого розміру.

Крім того, ви можете використовувати Dr.Web Live Disk для сканування систем на базі Linux.

Завантажити: Dr.Web Live Disk (Безкоштовно)

6. AVG Rescue

avg rescue disk menu

AVG – одне з найбільш визнаних імен у сфері безпеки. У AVG Rescue дуже простий тестовий інтерфейс, який, проте, дозволяє налаштовувати сканування.

Наприклад, ви можете підключити і сканувати тільки певний тому в Windows і певні файли всередині цього тому. Крім того, ви можете сканувати об’єкти з автозавантаження реєстру на предмет присутності певних типів шкідливий. У AVG Rescue включені деякі діагностичні та аналітичні утиліти для виправлення проблем з диском, крім усунення шкідливих програм.

Найпростіший текстовий інтерфейс виявиться зручним не для всіх, оскільки переміщення вперед/назад за допомогою стрілок може дратувати. Однак враховуючи набір доступних опцій і точність сканування, все ж слід звернути увагу на цей продукт.

Завантажити: AVG Rescue (Безкоштовно)

7. ESET SysRescue Live

run eset sys rescue disk

Останній антивірусний завантажувальний диск в нашому списку – ESET SysRescue Live, просунутий інструмент з безліччю функцій.

Ви можете сканувати архіви, папки з листами, символічні посилання, завантажувальні сектора і багато іншого або скористатися профілями сканера ESET. Крім того, ESET SysRescue Live також включає в себе аналізатор диска для перевірки на дефекти та інші помилки, утиліту для тестування оперативної пам’яті, браузер Chromium, менеджер розділів GParted, TeamViewer для віддаленого доступу до системи і деякі інші корисні інструменти.

Завантажити: ESET SysRescue Live (Безкоштовно)

Висновок

Для мене найбільш оптимальний вибір – Kaspersky Rescue Disk або Dr.Web Live Disk.

Kaspersky Rescue Disk – громіздкий, але ефективний, з регулярними оновленнями і прекрасними примочками в області безпеки. Однак Dr.Web Live Disk має більш багатою функціональністю. З іншого боку, Dr.Web не може по-справжньому конкурувати з Касперським виключно на терені сканування, але наявність доступних опцій робить цей інструмент зручним.

Інші утиліти теж багато в чому ефективні для очищення вашої системи від шкідників. В залежності від серйозності проблеми, ви можете скористатися по черзі двома завантажувальними антивірусними дисками, щоб бути в більшій упевненості, що ваша система стала чистою.

Джерело

Поділитися
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Реклама

172

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх