Intel продавала разработанные для apple технологии ее конкурентам

Intel продавала розроблені для Apple технології її конкурентам

Інженери Intel використовували досвід, отриманий в роботі над чіпом для Apple MacBook Air 2006 року, для створення чіпів для Dell і HP.

У компанії Apple була ще одна причина відмовитися від процесорів Intel і почати розробку своїх власних чіпів M1, і справа не тільки в поліпшенні продуктивності. Як повідомив колишній інженер Intel Чжен Лі в інтерв’ю аналітику Apple і співзасновник Loup Ventures Джину Манстер (Gene Munster), Intel продавала технології процесорів, що призначалися для Apple MacBook Air 2006 року (першого надтонкого лептопа Apple), її безпосереднім конкурентам.

За словами Лі, Intel жадала співпрацювати з «яблучною» компанією, незважаючи на характерну для Apple секретність. В результаті Apple все-таки звернулася до Intel в пошуках «пропрієтарних технологій» для чіпів, що відповідають певним специфікаціям, але не повідомила, для чого їй ці чіпи потрібні. За словами Чжена, найбільше Apple цікавив форм-фактор – компанія хотіла отримати високопродуктивний процесор маленького розміру. На розробку і виробництво чіпа і його передачу Apple для тестування у інженерів Intel пішло близько року, але їм як і раніше не повідомлялося, в яких продуктах ці чіпи будуть використовуватися.

Інженерна команда Intel, якій було доручено створити чіп для Apple, працювала в режимі суворої секретності. Вона була сегментована, і кожному сегменту був наданий ексклюзивний доступ до секретного web-сайту з інженерними специфікаціями. Членам інженерної команди було строго заборонено ділитися своїм доступом з кимось ще.

Однак проблема полягає в тому, пояснив Чжен, що, незважаючи на угоду між Apple і Intel, в кінцевому підсумку технологія не була розроблена виключно для «яблучної» компанії. Хоча умовами контракту Intel було заборонено продавати цей чіп конкурентам Apple, ніщо не завадило інженерам використовувати отриманий в роботі над ним досвід для створення процесорів для виробників Windows-ПК, таких як Dell і HP. Саме тому інноваційні технології  які використовуються в Apple Mac незабаром стали з’являтися в продуктах інших виробників.

«Оригінальний MacBook Air був повністю революційним з точки зору потужності, запропонованої в такому неймовірно тонкому форм-факторі, але рік потому Dell і HP представили ПК з такими ж перевагами. Так зародилася епоха ультрабуків », – повідомив Чжен.

Варто відзначити, що з юридичної точки зору Intel не робила нічого незаконного. Її інженерна команда створила чіп, який хотіла Apple, і максимум, на що «яблучна» компанія могла розраховувати, – це відрив від конкурентів на 6-12 місяців.

Джерело

Поділитися
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Реклама

214

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх