Як використовувати торренти безпечно і легально

Як використовувати торренти безпечно і легально

Торренти працюють за технологією P2P, коли центральний сервер або репозиторій відсутня, всі учасники мережі мають однакові права і можуть завантажувати файли з десятків (або сотень) інших комп’ютерів.

З зростанням популярності широкосмугового інтернету, швидкості завантаження і скачування файлів торренти також стали стрімко набирати обертів. З іншого боку, торренти часто асоціюються з піратством і нелегальним контентом. Інтернет-провайдери і власники авторських прав намагаються відстежувати IP-адреси і притягати до відповідальності користувачів торрентів за незаконне розповсюдження контенту.

Якщо ви хочете використовувати сайти з торрентами (або трекери), але турбуєтеся про свою безпеку, ця стаття для вас.

Законні торрент?

Торренти побудовані на технології взаємного обміну файлами і у багатьох випадках можуть використовуватися на законних підставах. Наприклад, для розповсюдження та скачування додатків з відкритим вихідним кодом, які можуть займати від декількох мегабайт до декількох гігабайт. Зберігання інсталяційних файлів може бути занадто накладно, та з метою економії на сервісах за зберігання файлів розробники додатків з відкритим вихідним кодом можуть використовувати торренти для розповсюдження своїх продуктів. Відповідно, якщо ви завантажуєте програмне забезпечення з відкритим кодом, то в цьому випадку торренти повністю законні.

Однак більшість контенту, що передається через торрент, є піратським. У багатьох країнах поширення подібного вмісту незаконно, оскільки порушує авторські права. Таким чином, сама по собі технологія P2P жодних законів не порушує, але завантаження нелегального контенту з трекера порушує.

Одна з причин, по якій власники авторських прав домагаються успіху при пред’явленні позовів користувачам трекерів, лежить в принципах роботи технології BitTorrent. Завантаження файлів з торрентів відбувається маленькими порціями від інших користувачів, званих сидерами. Вже завантажені частини файлу відразу стають доступними для скачування іншими учасниками мережі. Тобто технічно ви завантажуєте і одночасно робите доступним вже завантажене.

Власників авторських прав не особливо турбують користувачі, що завантажують контент, але турбують користувачі, які дозволяють завантажувати файли зі свого комп’ютера. При використанні трекерів ви стаєте хостером завантажених файлів і, як наслідок, потрапляєте на олівець законних власників цього контенту.

Для інтернет-провайдера і власника авторських прав не складає особливих труднощів виявити користувачів трекерів, оскільки в цій технології використовуються певні порти і протоколи, і трафік можна легко виявити за допомогою відповідних ознак.

Щоб зробити завантаження контенту простіше і швидше, користувачі торрентів роблять доступним скачування зі своєї IP-адреси. Якщо ви не приховуєте свій IP-адресу і використовуєте звичайне інтернет-підключення, ваш провайдер може бачити, які файли ви завантажуєте і роздаєте. У разі якщо провайдер виявить, що ви використовуєте торренти і свій IP-адресу для доступу до вмісту, захищеного авторським правом, то може повідомити власника авторських прав або зв’язатися з вами безпосередньо. В результаті вас можуть оштрафувати або навіть подати позовну заяву в суд.

Вашу активність може бачити не тільки провайдер. Самі організації або борці за авторські права, діють від імені компаній, також можуть підключатися до трекерам для моніторингу активності. Крім того, кожен, хто знає ваш IP-адресу, може скористатися сайтом IKnowWhatYouDownload для перегляду файлів, які ви завантажили і поширювали з вашого IP-адреси.

Далі наводяться поради, як використовувати торренти надійно і безпечно.

Використовуйте легальні торренти

Перша порада, яку слід засвоїти, щоб перебувати в безпеці, слід завантажувати тільки легальний контент. Наприклад, досить ризиковано завантажувати фільми, нещодавно випущені на Blu-ray або DVD.

Якщо не хочете проблем з законом, використовувати тільки законні торренти. Існує багато різного легального вмісту. Наприклад, фільми, випущені невеликими студіями, застарілий контент, додатки з відкритим кодом часто доступні безкоштовно. Нижче наведено кілька хороших сайтів, де ви можете знайти легальні торренти:

Використовуйте торрент-клієнт, де є функції для забезпечення приватності

Крім uTorrent є інші торрент-клієнти зі специфічними функціями та функціями. Деякі клієнти спрямовані на забезпечення приватності і безпеки і можуть шифрувати ваші торренти і маскувати трафік. З іншого боку, цих функцій може виявитися недостатньо, і потрібні додаткові заходи захисту.

Використовуйте проксі

Для підвищення рівня анонімності можна налаштувати проксі сервер, через який за допомогою тунелю згодом буде перенаправлятися весь трафік, що має відношення до торрентів. У цьому випадку ваш справжній IP-адреса буде замінений на інший. Крім того, слід перевірити, що ваш IP-адресу надійно схований. Наприклад, за допомогою сервісу WhatsMyIP, щоб упевнитися у відсутності витоку цієї IP-адреси під час завантаження торрентів.

Використовуйте VPN

На сьогоднішній день вважається, що VPN (Virtual Private Network; Віртуальна приватна мережа) – найбільш надійний засіб для безпечного використання торрентів. VPN маскує підключення до сайтів з торрентами і приховує ваш справжній IP-адресу. Крім того, шифрується весь вихідний трафік вашого комп’ютера і відсилається через вторинний сервер. Таким чином, провайдер не зможе дізнатися, які сайти ви відвідуєте, і який контент завантажуєте.

Зверніть увагу, що не кожен VPN хороший для торрентів. Наприклад, деякі сервіси подібного роду не дуже піклуються про вашу безпеку і зберігають всю інформацію, в тому числі ваш справжній IP-адресу. Деякі безкоштовні VPN не шифрують P2P трафік і, по суті, є марними з точки зору безпеки. Перед вибором ознайомтеся з відгуками користувачів і вибирайте тільки надійний сервіс, який зарекомендував себе з кращого боку під час використання торрентів.

Використовуйте трекери з хорошою репутацією

Правові питання – не єдина проблема, з якою ви можете зіткнутися під час використання торрентів. Наприклад, усередині вмісту, скачуваного з торрентів, може виявитися шкідливий, і після завершення завантаження і запуску інсталяційного файлу на вашому комп’ютері з’явиться вірус.

Щоб мінімізувати ці ризики, краще використовувати трекери з хорошою репутацією. Крім того, перед завантаженням незайвим буде ознайомитися з коментарями до опису торрента, де активні користувачі і адміністратори часто інформують про будь-які проблеми, що стосуються певних файлів, і рекомендують способи вирішення цих проблем.

Джерело

Поділитися
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Реклама

57

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх