Q93 22caca2478708dc80b7e11b2c1af934786073f292124ce97445b6efad80caf7f

Китайці створили альтернативу Android і iOS на Ubuntu

Імпортозаміщення в Китаї активно реалізується. Днями була представлена ​​мобільна операційна система JingOS, яка призначена для планшетів. Найближчим часом розробники планують створити і версію для смартфонів, так що ця ОС – прямий конкурент (поки лише для Китаю) Android і iOS.

Зараз ОС працює на планшетних ПК з x86-процесорами. Незабаром буде випущена ARM-версія, для смартфонів і планшетів з чіпами на цій архітектурі. Система вже вийшла з стадії прототипу, з нею можна повноцінно працювати. Основа її – Ubuntu 20.04, яка вийшла навесні минулого року. Зараз вона доступна у вигляді бета-версії, китайці виклали систему у вільному доступі.
Оточенням для модифікованої Ubuntu служить KDE Plasma Mobile 5.2. При розробці інтерфейсу творці системи явно скористалися прикладом iOS. Це виражається і в побудові інтерфейсу, і в деяких його елементах. Можливо, це тимчасовий крок, на який розробники пішли, щоб привернути увагу потенційних користувачів.

На даний момент доступна тільки версія 0.6, це бета-версія, яка може іноді працювати некоректно. У цій версії реалізована повноцінна підтримка сенсорних екранів. Під сенсорне керування заточений не тільки інтерфейс, але і штатні програми, серед яких календар, плеєр, голосові замітки, галерея і калькулятор.

Щоб отримати дистрибутив, потрібно вказати свою адресу електронної пошти, на який розробники надішлють лист з по посиланнях на скачування. Крім того, є можливість отримати образ і через Telegram. Обсяг файлу дистрибутива становить 2,5 ГБ.

Зараз, крім доопрацювання самої системи, компанія займається створенням фірмового магазину додатків. Також планується додати підтримку оновлень «по повітрю». В ОС з’являться нова віртуальна клавіатура, модифіковані елементи управління, також буде оптимізовано механізм запуску десктопних додатків Linux.

У березні вийде новий апдейт з індексом 0.8. На цьому етапі вона буде позбавлена ​​більшості проблем, які є зараз. Працездатність системи вже протестували на таких платформах, як ПК Huawei MateBook 14, Chuwi Minibook і Eve V. Також вона встановилася і без проблем працює на Microsoft Surface Pro 6.

На жаль, поки що вихідний код системи недоступний – його відкриють після релізу фінальної версії в червні цього року. До речі, тоді ж KDE, швидше за все, замінять на китайську оболонку – JDE або Jing Desktop Environment.

У китайців, до слова, є конкуренти – система Ubuntu Touch, яка продовжує розвиватися ентузіастами, після відмови від проекту компанією Canonical в 2017 році. Остання стабільна версія системи – 16.04 OTA. Але, на жаль, Ubuntu Touch так і не стала популярною, хоча і розробляється з 2011 року.

Джерело

Поділитися
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Реклама

159

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх