Terminal

Вийшов Windows Terminal Preview 1.6

Ви можете завантажити обидві версії з Microsoft Store або зі сторінки релізів GitHub. Нижче наведені деякі з основних моментів в цьому випуску, однак ми рекомендуємо вивчити повні замітки про релізи, щоб дізнатися про все, як він покращився з версією 1.6.

Налаштування інтерфейсу

Це, нарешті, тут! Windows Термінал Preview тепер включає в себе альфа-реліз нового UI налаштувань. Призначений для користувача інтерфейс налаштувань ще не пов’язаний за замовчуванням і не буде відкриватися при натисканні кнопки настройки в меню, що випадає, так що вам потрібно буде додати дію в файл settings.json, щоб використовувати його або з command palette, або за допомогою клавіатури.

Як відкрити інтерфейс налаштувань

Щоб прив’язати призначений для користувача інтерфейс налаштувань до “Ctrl + Shift +,” додайте наступне в масив actions (або keybindings, якщо у вас старіша версія файлу налаштувань):

{ "command": { "action": "openSettings", "target": "settingsUI" }, "keys": "ctrl+shift+," },

Налаштування резервних копій файлів

Поки інтерфейс налаштувань залишається в режимі попереднього перегляду, ми будемо створювати резервні копії ваших попередніх файлів налаштувань на випадок, якщо щось піде не так з редагуванням ваших налаштувань, і вам потрібно буде повернутися. Ці файли резервних копій можна знайти в тому ж місці, що і файл settings.json. Найпростіший спосіб переміщатися тут – натиснути правою кнопкою миші вкладку файлу settings.json в Visual Studio Code і вибрати «Reveal in File Explorer».

Що далі

Команда активно працює над інтерфейсом налаштувань і буде постійно відправляти оновлення. Ось кілька речей, над якими вони зараз працюють:

 • Інтуїтивно зрозуміла навігація.
 • Додавання дій і прив’язок клавіш в призначений для користувача інтерфейс налаштувань.
 • Надання функціональності для зміни порядку ваших профілів.

Якщо ви хочете стежити за розвитком призначеного інтерфейсу налаштувань, не соромтеся стежити за цією темою на GitHub.

Дії при запуску

Ви коли-небудь хотіли запустити свій термінал в нестандартної конфігурації? Що ж, сьогодні радісний день! Тепер ви можете встановити дії при запуску (Startup actions) в своїх глобальних налаштуваннях, щоб налаштувати запуск вашого терміналу. Параметр startupActions приймає аргументи командного рядка wt. Більш детальну інформацію про аргументи командного рядка наведено на сайті документації.

// Запуск терміналу з безліччю вкладок "startupActions": "new-tab; new-tab" // Запуск терміналу з одного вкладкою, розділеної на панель PowerShell та панель Ubuntu "startupActions": "split-pane -p PowerShell ; split-pane -p Ubuntu"

Індикатор прогресу

Термінал тепер буде відображати індикатор виконання на вкладці і панелі завдань кожного разу, коли буде отримана послідовність OSC 9; 4. Більш детальну інформацію про решту завданнях і документацію по індикатору прогресу можна знайти на GitHub.

Піксельні шейдери

В якості нової експериментальної функції тепер ви можете використовувати піксельні шейдери HLSL в своєму профілі. Деякі приклади шейдеров можна знайти в нашому репозиторії.

"experimental.pixelShaderEffect": "C:\\temp\\invert.hlsl"

Цей параметр поки недоступний в інтерфейсі налаштувань і доступний тільки при редагуванні файлу settings.json.

Нові дії

Прокрутка історії вгору і вниз

Ви можете використовувати команди scrollToTop і scrollToBottom для прокрутки до початку або кінця текстового буфера.

{ "command": "scrollToTop", "keys": "ctrl+shift+home" },
{ "command": "scrollToBottom", "keys": "ctrl+shift+end" }

Зосередьтеся на останній використаної панелі

Дія moveFocus набула нового напряму, який дозволяє вам переходити до останньої використовуваної панелі за допомогою клавіатури.

{ "command": { "action": "moveFocus", "direction": "previous" }, "keys": "ctrl+alt+left" }

Переміщення вкладок

Тепер ви можете переміщати вкладки назад (ліворуч) і вперед (праворуч) використовуючи клавіатуру за допомогою команди moveTab.

{ "command": { "action": "moveTab", "direction": "backward" }, "keys": "" },
{ "command": { "action": "moveTab", "direction": "forward" }, "keys": "" }

Інші новинки

 • Дія splitPane і аргумент командного рядка split-pane, sp тепер приймають параметр розміру для визначення розміру панелі.
 • Також було додано аргумент командного рядка move-focus, тому ви можете вказати, на який панелі фокусуватися при запуску терміналу за допомогою командного рядка.
 • Тепер ви можете вказати колір вкладки для кожної нової вкладки або панелі через командний рядок за допомогою –tabColor #rrggbb.
 • Термінал тепер підтримує послідовність ConEmu OSC 9; 9, яка встановлює поточний робочий каталог. Якщо ви запускаєте OSC 9; 9 ;, при створенні дубліката цій панелі або вкладки буде використовуватися вказаний вами шлях Windows.
 • Коли ви випускаєте BEL, термінал буде відображати значок дзвоника на вкладці. Ви також можете встановити стиль дзвіночка на «візуальний», що призведе до блимання панелі задач.
 • Тепер у вас може бути подвійний курсор підкреслення в терміналі.
 • Палітра команд тепер підтримує «launchMode», який може мати значення «action» або «commandLine».

Джерело

Поділитися
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Реклама

190

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх